ART / Lithographs / Litograph in colors 14332016
nr 1433 2016
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Björn Lindroth (1931-1999), Sweden. "Båt med segel". Signed, litograph in colors, Épreuve d'artiste. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Inköpt Konstfrämjandet 1988. Image dimensions: ca 51x72 cm, outer dimensions including frame: 67x86 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Båt med segel". Signerad, färglitografi, EA-upplaga. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Inköpt Konstfrämjandet 1988. Bildmått: ca 51x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Björn Lindroth, Swedish painter, born 1931, dead 1999.
300
SEK 1000
Monday November 22 2021
at 19:40:20
450 kr
600 kr
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Robot)
- Thema-auction
Nov 22
Read more about Grafik
Björn Lindroth
Read more about Björn Lindroth